Минесота надви Далас на Дончич и Ървинг

Отборът на Минесота Тимбърулвс постигна много важен успех в борбата за участие в плейофите на Западната конференция, след като победи Далас Маверикс със 124:121 като гост в мач от редовния сезон на НБА. В Тексас новосформираното звездно дуо на Далас Лука Дончич/Кайри Ървинг игра на високо ниво, като двамата реализираха общо 69 точки, но те не бяха достатъчни за победата.

Водени от Антъни Едуардс гостите играха силно в първите три част и постепенно увеличаваха преднината си, която достигна 26 точки в средата на третата четвъртина. Ървинг и Дончич опитаха да изведат своя тим до обрат, като секунди преди края пасивът вече бе само три точки, но те не успях да отправят финален изстрел със сирената, докато се опитват да осигурят чиста позиция един на друг. "Все още не мога да се възстановя емоционално, искаше ми се поне да опитаме стрелба. Вината е моя, трябва да действам по-умно в тези ситуации", коментира разочарованият Ървинг, за когото това бе домакински дебют за Маверикс.

Гардът завърши с 36 точки (над 65 процента стрелба), 6 асистенции, 5 борби, 2 откраднати топки и 1 чадър, докато Дончич се отчете с 33 точки, 12 борби и 6 асистенции, но другите трима от стартовата петица на домакините вкараха едва 17 точки. Крисчън Ууд се включи силно от пейката с 24 точки за 22 минути игра. За Минесота над всички бе Едуардс с 32 точки, центърът Руди Гобер реализира дабъл-дабъл - 21 точки и 14 борби, а Джейдън Макданиелс завърши с 19 точки.

След този мач Тимбърулвс заемат осмо място в Западната конференция с 31 победи и 29 загуби, докато Маверикс са три позиции по-нагоре с баланс 31-28.

Шарлът Хорнетс - Атланта Хоукс 144:138

Кливланд Кавалиърс - Сан Антонио Спърс 117:109

Индиана Пейсърс - Юта Джаз 117:123

Филаделфия Севънтисиксърс - Хюстън Рокетс 123:104

Маями Хийт - Денвър Нъгетс 108:112

Ню Йорк Никс - Бруклин Нетс 124:106

Чикаго Булс - Орландо Меджик 91:100

Оклахома Сити Тъндър - Ню Орлийнс Пеликанс 100:103