Минесота пак победи Финикс и е съвсем близо до полуфиналите

Минесота Тимбърулвс е съвсем близо до първата си плейофна победа от 20 години насам, след като срази Финикс Сънс 126:109 като гост в третия мач от серията между двата тима. Така Минесота вече води с 3-0 и има нужда от още един успех, да се класира за полуфиналите в Западната конференция.

В трети пореден мач Тимбърулвс направиха силна трета част, за да пречупят своя съперник. Този път те нанизаха седем тройки в третата четвъртина, която спечелиха с 36:20, с което си подсигуриха победата. Шест играчи на гостите вкараха 13 и повече точки, като най-резултатен бе Антъни Едуардс с 36 точки, центърът Руди Гобер се отчете с 19 точки и 14 борби, а Карл Антъни-Таунс завърши с 18 точки и 13 борби. За Сънс над всички бе Брадли Бийл с 28 точки, Кевин Дюрант реализира 25, а Девин Букър вкара 23.

Минесота наложи брутална доминация под коша, като взе 60 борби срещу само 33 за съперника. Така Финикс е изправен пред огромно разочарование, след като тимът започна сезона с шампионски амбиции, които лежаха на раменете на звездното трио - Дюрант, Букър и Бийл.

Четвъртият мач в серията е отново във Финикс, в понеделник от 4:30 часа сутринта българско време.

Индиана Пейсърс - Милуоки Бъкс 121:118 (след продължение, Индиана води с 2-1 в серията)

Далас Маверикс - Ел Ей Клипърс 101:90 (2-1). /БГНЕС