Митов: Използвахме си шансовете и излязохме победители

Треньорът на ЦСКА Добромир Митов изрази радостта си от победата в дербито с Левски.

"Това е най-голямото дерби на България и съм щастлив, че излязохме победители", заяви наставникът на ЦСКА Добромир Митов след успеха над Левски с 2:0 в дербито от 35-ия кръг на Първа лига. "Червените" спечелиха мача на Националния стадион с два гола в края на мача и по този начин останаха в битката за титлата преди последния кръг на първенството, предаде репортер на БГНЕС.

"Това е най-голямото дерби на България и съм щастлив, че излязохме победители. Мисля, че второто полувреме надиграхме отбора на Левски, използвахме си шансовете, отбелязахме голове. Парирахме ги, имаха може би само един удар в очертанията на вратата. Не успяха да ни затруднят, в смисъл да ни отбележат гол или да има суматоха пред нашата врата, контролирахме нещата до края. През първото полувреме може би имаше малко напрежение у футболистите, лесно губихме топката, Свалихме малко напрежението на почивката и се получи. Казах им, че трябва да се успокоят, че те имат качества, имат възможности, просто трябва да използваме ситуациите, които създават, за да отбележим и всичко се получи. При този резултат няма от какво да бъдеш недоволен. Надявам се и вярвам, че в последния мач ще успеем да напълним стадиона и да спечелим, и отборът на Лудогорец да стъпи накриво", каза Митов след срещата. /БГНЕС