Монфис надви Вавринка за титлата в Ротердам

Французинът Гаел Монфис спечели титлата от турнира от сериите АТР 500 в Ротердам, след като победи Стан Вавринка от Швейцария с 6-3, 1-6, 6-2 във финала на надпреварата.

В зала „Ахой“ в холандския град Монфис сервираше отлично в първия сет и загуби само шест точки на своите подавания, а от своя страна реализира два пробива, за да вземе тази част с 6-3. Във втория сет французинът започна да изпитва физически проблеми, докато Вавринка вдигна нивото и даде само един гейм на съперника си, за да вкара мача в решаващ трети сет. В него швейцарецът допусна спад, от който Монфис се възползва, за да направи два пробива и да затвори мача на собствен сервис след час и 44 минути игра.

По този начин 32-годишният Монфис стигна до осма титлата в кариерата си, като французинът има и 21 загубени финала. Вавринка от своя страна загуби първия си финал от Ролан Гарос 2017 насам. /БГНЕС