Монца удари Милан в края в атрактивен мач

Отборът на Монца победи Милан с 4:2 у дома в мач от 25-ия кръг на Серия А. "Росонерите" играха с човек по-малко през почти цялото второ полувреме, но въпреки това успяха да наваксат два гола пасив. Все пак домакините стигнаха до успеха с две късни попадения.

Монца нанесе двоен удар в края на първата част, когато с голове на Матео Песина от дузпа и Дани Мота. Малко след почивката нападателят на гостите Лука Йович получи червен картон, но в 64-та минута ветеранът Оливие Жиру върна Милан в мача. Играчите на Стефано Пиоли намериха сили да изравнят в 88-та минута чрез Кристиан Пулишич, но само две минути по-късно резервата Уорън Бондо върна преднината на Монца, а в добавеното време Лоренцо Коломбо оформи крайното 4:2.

По този начин Милан записа пета загуба през сезона и заема трето място в класирането с 52 точки, докато Монца е на 11-та позиция с актив от 33 точки. /БГНЕС