Надал стартира подготовка за новия сезон

Втората ракета в света Рафаел Надал започна своята подготовка за новия сезон. Испанският тенисист стартира тренировки в своята академия в Майорка.

"Връщаме се на работа! След заключителния турнир в Лондон почивах няколко дни, а сега се върнах към тренировките", написа Надал.

През сезон 2020 Рафа спечели Откритото първенство на Франция и турнира в мексиканския курорт Акапулко. На последната надпревара в Лондон той стигна до полуфиналите, където загуби от руснака Данийл Медведев.

През октомври правителството на Испания награди Надал с кралски орден за спортни заслуги, а миналата седмица победителят в 20 турнира от Големия шлем получи кралския орден „Втори май“ за изключителните му заслуги към испанския спорт, както и за благотворителната му дейност по време на карантината в страната. Това е най-високото отличие, присъждано от регионалните власти на испанската столица. /БГНЕС