Наоми Осака спря Томова в Япония

Томова игра силно срещу Осака, но загуби в два сета.

Виктория Томова изигра силен мач срещу световната №4 Наоми Осака, но в крайна сметка загуби с 5-7, 3-6 във втория кръг на турнира Toray Pan Pacific Open от категорията Premier в Осака, Япония с награден фонд 823 хиляди долара.

Българката изигра много силен турнир, в който преодоля две поставени състезателки в квалификациите, след което победи французойката Ализе Корне в първия кръг на основната схема. Вики започна страхотно срещата и поведе с 3-0 и два пробива. Осака върна един брейк за 1-3, а след това изравни резултата за 4-4. Японката стигна до още един пробив в гейм номер 12 и затвори сета със 7-5 за 51 минути игра.

Във втория сет Томова проби още в първия гейм, а след това затвърди за 2-0. Осака успя да изравни за 2-2, а при 4-3 стигна до още един брейк. На собствен сервис Осака затвори мача с 6-3 за 1 час и 31 минути игра.

След доброто си представяне в Осака Томова ще добави 78 точки към актива си за световната ранглиста и ще се завърне в топ 150 на класацията. /БГНЕС