Наполи мина през Аталанта и се изравни с Милан на първото място

Наполи победи Аталанта с 3:1 като гост в мач от 31-ия кръг на италианската Серия А.

Лоренцо Инсинье откри резултата с точно изпълнение на дузпа.

Неаполитанци поведоха след точно изпълнена дузпа от Лоренцо Инсинье в 14-та минута. В 37-та Инсинье асистира на Матео Политано за 2:0. След паузата Мартен де Роон намали дефицира, но влезлият от скамейката Елиф Елмас сложи точка на спора в 81-та минута.

Успехът изравни тима на Лучано Спалети с Милан на първото място в класирането, като „росонерите“ играят утре с Болоня у дома. Аталанта остава извън зона Европа с 51 точки, с равен брой с шестия Рома, който обаче е с мач по-малко, и с една зад петия Лацио. В следващия кръг Наполи приема Фиорентина, докато Аталанта първо гостува на РБ Лайпциг в четвъртфинал от Лига Европа, а след това пътува и за визита на Сасуоло в Серия А.

В друг двубой, Удинезе разби Каляри с 5:1 пред собствена публика. /БГНЕС