Наполи удари Милан и го измести от второто място в Серия А

Милан отстъпи на Наполи с 0:1 в дербито на 18-ия кръг в италианската Серия А.

Неаполитанци ликуват след победния гол на Елмас.

На стадион „Сан Сиро“ в Милано домакините допуснаха ранен гол още в петата минута на срещата, реализиран от Елиф Елмас, който се разписа след асистенция на Пьотр Желински. Това се оказа и единственото попадение в сблъсъка, като „росонерите“ стигнаха до изравнителен гол чрез Франк Кесие в 90-та минута, но той бе отменен след намесата на Системата за видеоповторение (ВАР).

С успеха си неаполитанци изместиха Милан от второто място в класирането, като и двата състава са с равен точков актив, но Наполи е с по-добри показатели в преките мачове с тима на Стефано Пиоли. И двата състава изостават на четири точки от лидера и действащ шампион в Калчото Интер, който разби новака Салернитана с 5:0 като гост по-рано в петък.

В последните си мачове за годината Наполи приема Специя на Петко Христов, а Милан гостува на новака Емполи. /БГНЕС