Ню Йорк Никс надви Бостън след две продължения

Отборът на Ню Йорк Никс започна по успешен начин новия сезон в Националната баскетболна асоциация, след като победи Бостън Селтикс със 138:134 след две продължения у дома. В "Медисън Скуеър Гардън" двата тима направиха изключително оспорван двубой, като си размениха водачеството общо 11 пъти.

След началния щурм на Никс играчите на Селтикс заиграха по-добре и в средата на втората част водеха с 12 точки, но три минути преди края на редовното време домакините имаха аванс от 11 точки и докосваха победата. Силни заключителни минути и тройка със сирената на Маркъс Смарт позволиха на Бостън да вкара мача в продължение, което също бе равностойно и завърши при резултат 12:12. Във второто продължение Никс бяха по-свежи и се наложиха с четири точки разлика за крайния успех.

Крилото Джулиъс Рандъл бе най-резултатен за победителите с 35 точки, 9 асистенции и 8 борби, Еван Фурние добави 32 точки (6 тройки), а центърът Мичъл Робинсън се отчете с 11 точки и 17 борби. За Селтикс Джейлън Браун вкара рекордните в кариерата си 46 точки (8 тройки, 9 борби, 6 асистенции), а общо седем играчи на тима вкараха 10 и повече точки, макар че Джейсън Тейтъм имаше едва 7 успешни стрелби от 30 опита.

Хорнетс - Пейсърс 123:122

Пистънс - Булс 88:94

Раптърс - Уизардс 83:98

Гризлис - Кавалиърс 132:121

Тимбъруулвс - Рокетс 124:106

Пеликанс - Севънтисиксърс - 97:117

Спърс - Меджик 123:97

Джаз - Тъндър 107:86