Ню Йорк Никс с голям обрат срещу шампионите

Отборът на Ню Йорк Никс продължи с доброто си представяне от началото на сезона в НБА, след като навакса изоставане от 21 точки, за да победи шампионите Милуоки Бъкс със 113:98 като гост. Във "Файсърв Форум" в Милуоки домакините започнаха вихрено и нанизаха осем тройки в първата част, която спечелиха с 38:17. Те продължиха да доминират в началото на втората четвъртина, като преднината им набъбна до 21 точки, преди Никс да намерят играта си да започна да топят пасива, като до края на третата част гостите вече водеха, а в средата на последната четвъртина имаха аванс от 22 точки.

Дерик Роуз напомни за най-добрите си години

"Разбира се, че не искаме да изоставаме с толкова, но това се случи, а мачът е дълъг. Продължихме да се борим и намалихме пасива до преодолимо число. След като спечелихме няколко битки, това ни даде енергия", коментира треньорът на Никс Тим Тибодо. Над всички за победителите бе Джулиъс Рандъл с 32 точки и 12 борби, MVP на сезона 2010/11 Дерик Роуз се включи с 23 точки, 8 борби и 4 асистенции от пейката, а Ар Джей Барет завърши с 20 точки. За Бъкс Янис Адетокумбо реализира 25 точки, 7 борби и 4 асистенции, но брат му Танасис не се представи убедително като център и вкара едва 4 точки за 18 минути игра.

За Никс това бе шести успех от началото на сезона, като тимът има и три поражения и заема шесто място на Изток. Милуоки е на 10-та позиция в същата конференция с баланс 4-5.

В друг мач от тази нощ Голдън Стейт Уориърс разби Ню Орлийнс Пеликанс със 126:85 у дома и вече е с актив 7-1, което е най-добрият старт на сезона за Воините от сезон 2018/19, когато те започнаха с 10-1. Джордан Пуул вкара 26 точки, за успеха, Стеф Къри добави 19 и 6 асистенции, а Гари Пейтън II реализира 17 точки за 17 минути игра. Уориърс делят първото място на Запад с Юта Джаз, докато Пеликанс, които са без контузения Зайън Уилямсън, имат най-слабия актив в Лигата през този сезон - една победа и девет загуби.