Нюкасъл отряза пътя на Арсенал за Топ 4

Нюкасъл победи Арсенал с 2:0 на „Сейнт Джеймсис Парк“ в мач от 37-ия кръг на Висшата лига. "Свраките" изиграха още един силен мач и с голове след почивката записаха престижна и заслужена победа, която зарадва най-вече конкурентите на лондончани от Тотнъм. Хората на Микел Артета разочароваха с представянето си.

"Шпорите" остават четвърти с 68 точки, докато Арсенал е пети с 66. В последния си мач тимът на Антонио Конте гостува на изпадналия отдавна Норич, докато "артилеристите" ще приемат Евертън. Нюкасъл вече има 46 точки и може да завърши в Топ 10, което изглеждаше немислимо след първите месеци от кампанията.

В 20-ата минута Сака взаимодейства с Йодегор и стреля, но Дан Бърн блокира изстрела му. В 36-ата пък Сен-Максимен стреля опасно, но Рамсдейл успя да избие. Паузата обаче логично дойде при 0:0.

Резултатът бе открит в 55-ата минута. Жоелинтън от състава на "свраките" бе изведен отлично по левия фланг на нападението и центрира остро в наказателното поле към Калъм Уилсън, а в опит да изчисти топката, бранителят на "артилеристите" Бен Уайт с шпагат си отбеляза нелеп автогол.

Домакините нанесоха решителния си удар пет минути преди края на редовното време, когато Калъм Уилсън бе изведен очи в очи срещу стража на гостите Аарън Рамздейл и стреля, но вратарят на Арсенал спаси, а при добавката Бруно Гимараеш отбеляза в опразнената врата. /БГНЕС