Новобранец с КТМ спечели изненадваща победа в Гран При на Чехия

Пилотът на КТМ Брад Биндър постигна дебютен успех в MotoGP в Гран При на Чехия в Бърно тази неделя, докато лидерът в генералното класирането Фабио Куартараро остана на разочароващото седмо място. При девет оставащи обиколки до края, южноафриканският дебютант Биндър догони повелия рано в състезанието Франко Морбидели с Петронас Ямаха, преди да запази хладнокръвие и да спечели победата в едва третия си старт в Кралския клас.

Южноафриканецът Брад Биндър изненада всички в едва третия си старт в Кралския клас.

Йоан Зарко, който постигна първи полпозишън в най-престижната мотоциклетна надпревара за Авинтия Дукати в събота, довърши неочакваната почетна стълбичка. Алекс Ринс, Валентино Роси, Мигел Оливейра, Такааки Накагами, Джак Милър и Алейш Еспаргаро допълниха топ 10. Световният шампион Марк Маркес с Хонда не се включи в днешното състезание, тъй като наскоро се подложи на втора операция на счупената си дясна ръка. В генералното класиране водач продължава да бъде Куартараро – с 59 точки, със 17 повече пред втория Маверик Винялес. Трети и четвърти са Морбидели и Андреа Довициозо с по 31 пункта, а победителят в Бърно – Биндър, се изкачи до петото място с 28 точки. Следващото състезанието от календара на MotoGP е Гран При на Австрия на 16 август. По-рано през деня стана ясно, че член на промоутъра Dorna е заразен с коронавирус, но не проявява симптоми на заразата. Той е тествал положително на два пъти и е бил поставен незабавно под карантина, като всички негови близки контакти са били изолирани. /БГНЕС