Пако Алкасер върна Борусия Дортмунд на върха в Бундеслигата

Пако Алкасер отбеляза два гола в края на мача, за да донесе победата на Борусия Дортмунд над Волфсбург.

Отборът на Борусия Дортмунд се върна еднолично на върха в класирането на Бундеслигата, след като постигна късен, но много ценен успех с 2:0 при домакинството си на Волфсбург в мач от 27-ия кръг на шампионата.

Възпитаниците на Люсиен Фавър бяха сериозно затруднени от „вълците“ на „Сгинал Идуна Парк“, като и двата тима владееха сравнително поравно топката и създадоха по няколко опасности, а по всичко изглеждаше, че няма да си отбележат гол и ще поделят точките. Все пак домакините стигнаха до победата, благодарение на два гола след 90-та минута на централния си нападател Пако Алкасер, и по този дръпнаха с две точки на прекия си съперник за титлата Байерн Мюнхен, който стъпи накриво при гостуването си на Фрайбург и направи равенство 1:1. На „Швардвалд Щадион“ домакините поведоха в резултата още в третата минута чрез Лукас Холер, а Роберт Левандовски възстанови равенството двадесет минути по-късно, но баварците така и не успяха да стигнат до пълен обрат.

Нюрнберг – Аугсбург 3:0

Фортуна – Борусия Мьонхенгладбах 3:1

Вердер – Майнц 1:1. /БГНЕС