ПАОК отпадна от Купата на Гърция, Десподов с асистенция и пропусната дузпа

Отборът на ПАОК отпадна по драматичен начин в полуфиналите за Купата на Гърция, след като загуби от Панатинайкос с 5:6 след изпълнение на дузпи. Българският национал Кирил Десподов се появи в игра в 73-та минута и се отличи с асистенция, но също така и пропусната дузпа.

ПАОК бе загубил първия мач у дома с 0:1, но игра по-силно от съперника си на реванша в Атина и надделя с 1:0 в редовното време, за да прати мача в продължения. В 105-та минута Десподов асистира на Андрия Живкович за 2:0 и тимът от Солун изглеждаше много близо до финала, но в 129-та минута домакините изравниха и се стигна до дузпи. При тях играчите на ПАОК бяха безгрешни при първите си четири опита и Десподов имаше шанса да сложи точка на спорта с петата дузпа, но Бартоломей Драговски отрази удара му. Впоследствие гостите още два пъти имаха шанс да победят при реализирана дузпа, но пропуснаха и в крайна сметка отпаднаха от надпреварата. /БГНЕС