Перфектен Йоханес Бьо с четвърта победа през сезона, Илиев в топ 20

Победителят в генералното класиране на Световната купа в биатлона за миналия сезон Йоханес Тингнес Бьо спечели четвъртата си победа през настоящата кампания, след като триумфира в преследването на 10 км в Анси-Льо Гран-Борнан, Франция. 26-годишният норвежец завърши трасето за 30:07.8 минути с една наказателна обиколка. Зад себе си Бьо остави Кентен Фило Майе от Франция и сънародника си Ветле Кристиансен.

Спортист на годината ба България за 2019-та Владимир Илиев финишира в топ 20 на 18-та позиция. Той завъртя три наказателни обиколки и остана на 2:54.2 минути от победителя. Във временното класиране продължава да води Йоханес Тингнес Бьо пред брат си Тарей и Кентен Фило Майе. Следващото състезание при мъжете е масовият старт на 12.5 километра в неделя. /БГНЕС