Перфектно начало на сезона за Борусия Дортмунд

Борусия Дортмунд победи категорично гостуващия Аугсбург с 5:1 и започна по най-добрия начин новия сезон в германската Бундеслига. Попаденията за вестфалци отбелязаха Пако Алкасер (3, 59), Джейдън Санчо (51), Марко Ройс (57) и новото попълнение Юлиан Брант (82), докато за гостите се разписа Флориан Нидерлехнер още преди да са изминали 60 секунди.

Въпреки разгромният резултат, успехът за „жълто-черните" не дойде толкова лесно. Те инкасираха много ранно попадение, но имаха шансът при първата си по-сериозна ситуация да изравнят. До края на полувремето Борусия стигна до добри възможности, а хубав шут на Вайгъл бе спасен от вратаря Кубек.

В началото на второто полувреме Борусия нанесе своя удар. В рамките на 8 минути Санчо, Ройс и отново Алкасер отбелязаха последователно и подпечатаха успеха за тима. В 82-та минута пък Витсел намери отлично непокрития Юлиан Брант и появилият се като резерва футболист отбеляза дебютния си гол за Борусия Дортмунд.

Ето и останалите резултати: Байер Леверкузен 3:2 Падерборн; Фрайбург 3:0 Майнц 05; Волфсбург 2:1 Кьолн; Вердер Бремен 1:3 Фортуна Дюселдорф. /БГНЕС