Пол Джордж поведе Клипърс към победа над Атланта

Пол Джордж се представи отлично в домакинския си дебют за Ел Ей Клипърс.

Пол Джордж вдъхнови Ел Ей Клипърс за победа над Атланта Хоукс със 150:101 при домакинския си дебют за тима в мач от редовния сезон на НБА.

Крилото започна срещата в стартовата петица и за малко над 20 минути игра отбеляза 37 точки и добави 4 борби и 3 асистенции, 2 откраднати топки и 1 чадър. Клипърс бяха без голямата си звезда Кауай Ленард, но това не и попречи да се представят страхотно в атака и да отбележат над 30 точки във всички четвъртини. Лу Уилямс добави 26 точки от пейката за успеха, а Джером Робинсън се отчете с 21 точки, също като резерва. Домакините завършиха с 53.8 процента успешна стрелба в мача и 51.5 процента успеваемост за три точки. За Атланта Трей Йънг бе единственият, който достигна кота 20 точки (20 точки, 6 асистенции и 5 борби).

След този мач Клипърс има баланс от 8 победи и 5 загуби, докато Атланта са с актив от 4 успеха и 8 поражения. /БГНЕС