Полша, Русия и САЩ прогресираха до полуфиналите в Лигата на нациите

Поляците ликуват след последната точка в мача с Иран, спечелен с 3-1 гейма.

Отборът на Полша постигна втора победа във тазгодишните финали на Волейболната лига на нациите, които се провеждат в Чикаго. „Дружина полска“ надигра Иран с 3-1 гейма – в отделните части (21-25, 25-18, 25-20, 25-22), за да достигне до полуфиналите в надпреварата. Поляците, които изненадаха Бразилия на старта на финалите в група B, ще почиват в петък, докато Иран се нуждае от успех срещу „Селесао“, ако иска да бъде сред последните четири в турнира. Бартош Беднож бе най-резултатен за Полша с 24 точки (20 от атака, 2 от блок и 2 от сервис). Норберт Хубер добави 14 след осем успешни атаки от осем опита, пет блокади и един ас. За иранците най-полезен бе Амир Гафур с 22 точки (19 от атака, 1 от блок и 2 от сервис). В другата среща от вечерта Русия сложи край на участието на Франция след успех с 3-0 – в отделните части (25-16, 25-23, 25-17). Иляс Куркаев реализира 11 точки (4 от атака и 7 от блок). Дмитрий Волков, Иван Яковлев и Виктор Полетаев добавиха по 10 за победителите. За „петлите“ Жан Патри завърши с 13 пункта (10 от атака и 3 от блок).

Русия не остави шансове на Франция и изхвърли "петлите" от Лигата на нациите след класическо 3-0.

„Сборная“ не остави шансове на съперника в първия и третия гейм, като във втората част съумя да надделее след оспорвана игра. Така Русия също е на полуфинал, докато Франция напуска надпреварата след две последователни поражения. Възпитаниците на Лоран Тили загубиха на старта от домакина САЩ, който достигна полуфиналите след поражението на французите от Русия. Последният полуфиналист ще бъде определен тази вечер, като един срещу друг се изправят Бразилия и Иран. /БГНЕС