Портланд надви Хюстън с късна тройка на Маккалъм

Отборът на Портланд Трейлбелйзърс победи Хюстън Рокетс със 128:126 у дома след продължение в мач от новия сезон в Националната баскетболна асоциация, който се превърна в страхотен дуел между Си Джей Маккалъм и Джеймс Хардън.

Си Джей Маккалъм /л/ вкара рекордните в кариерата си девет тройки.

За Рокетс това бе първи мач от новата кампания, като Хардън демонстрирах страхотна форма и завърши с 44 точки, 17 асистенции и 4 борби, но това не бе достатъчно за успех, тъй като от другата страна Маккалъм отговори също с 44 точки (9 тройки) и 8 асистенции. В "Мода Сентър" в Портланд гостите започнаха по-силно и спечелиха първите две част за аванс от 10 точки на почивката. Блейзърс вдигнаха оборотите в третата четвъртина, която взеха с 9 точки разлика, а след равностойна последна част резултатът бе равен - 123:123. Продължението също бе оспорвано, но тройка на Маккалъм 6 секунди преди края донесе успеха на домакините. Деймиан Лилард добави 32 точки и 9 асистенции за победителите, Крисчън Ууд се отчете с 31 точки и 13 борби за Ракетите.

В друг мач от изминалата нощ Орландо Междик победи Вашингтон Уизардс със 130:120 като гост, а гардът на Уизардс Ръсел Уестбрук реализира 15 точки, 15 борби и 12 асистенции, превръщайки се в едва четвъртия баскетболист, реализирал трипъл-дабъл в първите си два мача от редовния сезон, след Меджик Джонсън (2), Джери Лукас и Оскар Робъртсън.