Портланд постигна първа победа в плейофите от три години насам

Отборът на Портланд Трейл Блейзърс надигра у дома Оклахома Сити Тъндър със 104:99 в първа плейофна среща между двата състава в Западната конференция, играна в Орегон. Домакините започнаха вихрено двубоя, повеждайки с 39:25. Разликата бе достигнала 19 по едно време, но „гръмотевиците“ ограничиха щетите и постепенно се завърнаха в сблъсъка с добра защита във втората четвърт – 54:48 за Трейл Блейзърс на голямата почивка.

Лилард вкара 30 точки и вдъхнови Портланд за важен успех срещу Оклахома.

След нея играта бе равностойна, като Оклахома се доближи още повече до съперника, но в крайна сметка възпитаниците на Лари Стоц удържаха играчите на Били Донован и откриха серията от първи кръг с победа. Тя бе първа за тима в плейофите от три години насам след поредица от 10 последователни поражения, след като през 2017 и 2018 отборът бе надигран с 4:0 победи съответно от Голдън Стейт Уориърс и Ню Орлиънс Пеликанс. Над всички за победителите бе Деймиън Лилард, който вкара 30 точки. Си Джей Маккалъм добави 24, а Енес Кантер също изигра отличен мач, постигайки дабъл-дабъл – 20 точки и 18 борби. За гостите Ръсел Уестбрук се отчете с трипъл-дабъл – 24 точки, 10 борби и 10 асистенции, а Пол Джордж добави дабъл-дабъл – 26 точки и 10 борби, но те се оказаха крайно недостатъчни за триумф на „гръмотевиците“. Вторият двубой от серията е отново в Орегон и ще се изиграе във вторник. Ето и останалите резултати от вечерта: Бостън Селтикс – Индиана Пейсърс 84:74 (Селтикс печелят третата четвърт с резултат 26:8) Милуоки Бъкс – Детройт Пистънс 121:86 (Бъкс водят най-много с 43 и никога не изостават в резултата) Хюстън Рокетс – Юта Джаз 122:90 (Хардън – 29 точки, 8 борби и 10 асистенции). /БГНЕС