Порто надви Спортинг и е вторият финалист за Купата на Португалия

Отборът на Порто се класира за финала на Купата на Португалия, след като победи Спортинг Лисабон с 1:0 у дома и отстрани своя съперник с общ резултат с 3:1.

"Драконите" имаха аванс от 2:1 от първия мач в Лисабон, а вчера успяха да се наложат в оспорван двубой, благодарение на гол на Антонио Мартинес в 83-та минута. Гостите завършиха срещата с човек по-малко след директен червен картон на Педро Поро минута преди края на редовното време.

В спора за трофея Порто ще срещне тима на Тондела, който отстрани втородивизионния Мафра с общ резултат 4:1. Финалът на Купата ще се играе на 22 май. За последно Порто спечели този трофей през 2020-та година с победа над Бенфика във финала, а през този сезон отборът на Сержио Консейсао се е прицелил в дубъл, като четири кръга преди края води с 9 точки пред Спортинг в класирането на Примейра Лига. Намиращият се в зоната на изпадащите в Примейра Тондела за първи път в историята си се класира на финал за Купата. /БГНЕС