Порто се спъна при гостуването на Пасош Ферейра

Шампионът на Примейра лига Порто допусна нова грешна стъпка от началото на сезона, след като отстъпи при визитата си на Пасош Ферейра с 2:3 в първи двубой от шестия кръг на първенството.

Играчите на Порто сбъркаха за трети път от началото на кампанията във вътрешния шампионат.

Дор Жан и Стефан Еустакио дадоха изненадващ аванс на домакините, преди Сержо Оливейра да намали за Порто след точно изпълнена дузпа в края на първата част. След около час игра Бруно Коста върна жеста с реализиран единадесетметров наказателен удар за Ферейра, а крайният резултат бе оформен от Отавио десетина минути преди края на редовното време. Така, Порто загуби за втори път от началото на сезона в Примейра лига и може да изостане рано-рано с цели осем точки от големия си съперник Бенфика, който стартира перфектно с пет успеха от първите си пет срещи и гостува на Боавища в понеделник. Пасош Ферейра е шести в подреждането с актив от осем точки. В следващия кръг Порто приема у дома Портимонензе, а Ферейра са гости на Морейрензе. /БГНЕС