ПСЖ дръпна на върха след разгром над Ница

Отборът на Пари Сен Жермен надигра като гост Ница с 4:1 в първа среща от десетия кръг на френската Лига 1.

Ди Мария реализира първите две попадения за категоричния успех на ПСЖ при визитата на Ница.

Възпитаниците на Томас Тухел си осигуриха комфортен аванс още през първото полувреме, когато в рамките на шест минути на два пъти бе точен Анхел Ди Мария. Гостите контролираха събитията на терена и през втората част, но позволиха на съперника си да се върне в двубоя след точната интервенция на Игнатиус Кпене Ганаго. Шансовете на домакините за изравняване обаче намаляха драстично след двата червени картона само в рамките на три минути. Първо, за втори жълт теренът напусна Вилан Сиприен, а Кристоф Ерел потегли към съблекалните след директен червен картон. Това значително улесни задачата на парижкия шампион, който до края отбеляза нови две попадения за убедителния успех. Точни бяха Килиан Мбапе и Мауро Икарди. Така, ПСЖ дръпна в класирането пред втория Нант с пет точки, преди „канарчетата“ да гостуват на Метц. Ница остава в средата на таблицата с актив от 13 пункта. За парижани предстои гостуване на Брюж в Шампионската лига и домакинство на Марсилия в шампионата, докато Ница гостува на Страсбург идната събота. /БГНЕС