ПСЖ с Меси, Мбапе и Неймар победи отбора на Роналдо в приятелски мач в Рияд

Френският Пари Сен Жермен победи отбора на най-добрите играчи на саудитските клубове Ал Насър и Ал Хилал в приятелска среща в Рияд. Срещата завърши с победа на парижани с резултат 5:4. За победителите головете отбелязаха Лионел Меси (3-та минута), Маркиньос (43), Серхио Рамос (53), Килиан Мбапе (60, от дузпа) и Уго Екитике (78).

Три години по-късно Меси и Роналдо отново се изправиха един срещу друг

В тима на Саудитска Арабия Кристиано Роналдо отбеляза дубъл (34 от дузпа, 45 + 6), голове отбелязаха още Джан Хьон Су (56) и Андерсон Талиска (90 + 4). Футболистът на ПСЖ Хуан Бернат получи директен червен картон в 39-ата минута. В добавеното време на първото полувреме нападателят на ПСЖ Неймар пропусна дузпа. Роналдо беше сменен в 61-ата минута, а Меси в 62-ата.

За последно Меси и Роналдо се срещнаха на терена през декември 2020 г. в мача от Шампионската лига между Барселона и Ювентус (0:3). В тази среща португалецът отбеляза дубъл. /БГНЕС