Рафиня герой за Барса срещу Реал в Лас Вегас

Барселона победи с 1:0 Реал Мадрид в контрола в Лас Вегас. Мачът бе част от американското турне на двата отбора. В герой за каталунците се превърна новото попълнение Рафиня.

Това бе 34-ата контрола между двата колоса на испанския футбол, но едва втората за последните 31 години. За последно такъв мач имаше преди пет години, отново като част от американското турне, но тогава в Маями. Каталунците регистрираха победа №20 в тях, равенствата са 10, а Реал е само с 4 успеха.

За каталунците като титуляр дебютира новата суперзвезда на тима Роберт Левандовски, но шоуто открадна друго ново попълнение. Това бе Рафиня, който в 27-ата минута с мощен удар с левия крак вкара уникален гол.

Малко по-късно Левандовски беше близо до второ попадение за Барселона, но ударът му беше блокиран от Дейвид Алаба.

Пет минути преди края пред Дембеле се откри отлична възможност за гол, но Куртоа отново се оказа последната преграда, като отрази удара му. В самия край на срещата Мариано пропусна да изравни за Реал. Последваха две добри възможности за Барселона и резултатът остана непроменен. /БГНЕС