Равенства класираха Цървена звезда и Динамо в групите на ШЛ

Цървена звезда, Динамо Загреб и Олимпиакос се класираха за груповата фаза на Шампионска лига. Трите Балкански отбора отстраниха Йънг Бойс, Розенборг и Краснодар, които все пак влизат директно в групите на втория по сила турнир – Лига Европа.

В Белград Цървена звезда удържа равенство 1:1 с швейцарския шампион Йънг Бойс и го отстрани заради повече голове на чужд терен. Първата среща в Берн завърши 2:2. Алекса Вуканович (59) даде преднина на „звездашите”, след като завърши с глава хубава атака, но резервата Бен Набуан (82) имаше нещастието да си отбележи автогол. В края настъпиха драматични минути, но Звезда удържа на натиска и се класира за втора поредна година в групите на Шампионска лига.

Хърватският шампион Динамо Загреб също прекрачи групите на турнира, достигайки до 1:1 с първенеца на Норвегия Розенборг. Динамо спечели първата среща у дома с 2:0 и с общ резултат 3:1 продължава напред. Домакините дадоха заявка, че не са се предали, след като Бабаджиде Давид откри резултата още в 11-та минута. Всичко обаче приключи в 71-та, когато резервата Амер Гояк възстанови равенството и вкара така ценния гол на чужд терен.

Най-лесна бе задачата на Олимпиакос, който отново надигра руския Краснодар, но този път само с 2:1 при гостуването си. Първата среща в Гърция завърши при резултат 4:0 и така с 6:1 „червено-белите” влизат в групите на ШЛ. Краснодар поведе в 10-та минута чрез Данийл Уткин, но само няколко секунди по-късно Юсеф Ел Араби успя да изравни. През втората част втори негов гол съкруши тотално домакините. /БГНЕС