Реал Мадрид и Валенсия продължават за Купата на Краля

„Белите" победиха съименниците си от Реал Сарагоса с 4:0 като гост пред 31 500 хил. зрители на „Ла Ромареда". Двубоят започна по мечта начин за мадридчани, след като Рафаел Варан откри резултата още в 6-та минута. Лукас Васкес успя да удвои в 32-та. През втората част футболистите на Зинедин Зинда вкараха нови две попадения дело на Винисиус (72) и Карим Бензема (79).

Носителят на трофея Валенсия също продължава, но много по-трудно. „Прилепите" се измъчиха при гостуването си на третодивизионния Културал Леонеса, който в предишния кръг взе скалпа на Атлетико Мадрид. Скромният отбор от Леон показа, че това не е случайно и докара срещата до дузпи, след като в редовното време и продълженията двата тима не успяха да си отбележат. При 11-метровите наказателни удари футболистите на Валенсия все пак бяха по-точни и след 4-2 се класираха напред.

Тази вечер ще се изиграят последните две срещи от тази фаза на турнира. Барселона приема Леганес, а Севиля гостува на втородивизионния Депортиво Мирандес.

Останалите резултати: Тенерифе 3:3 Атлетик Билбао (2:4 след дузпи); Райо Валекано 0:2 Виляреал; Депортиво Бадахос 2:3 Гранада (2:2 в ред. време); Реал Сосиедад 3:1 Осасуна. /БГНЕС