Реал Мадрид оглави Ла Лига след победа в Сосиедад

Отборът на Реал Мадрид измести Барселона от върха на класирането в Ла Лига, след като победи Реал Сосиедад с 2:1 като гост в последен мач от 30-ия кръг на първенството. В петък каталунците допуснаха грешна стъпка в битката за титлата с нулево равенство при гостуването си на Севиля, а миналата вечер мадридчани се възползваха от това, за да застигнат големия си съперник по точки и да поведат в класирането заради по-добрите си резултати в преките двубои.

Серхио Рамос вкара един от головете за успеха на Реал.

На стадион "Реале Сегурос" в Сосиедад през първото полувреме не паднаха голове, но пет минути след почивката капитанът на Кралския клуб Серхио Рамос даде преднина на гостите с точно изпълнение от дузпа. В 70-та минута Карим Бензема удвои преднина на Реал, а силите на домакините стигнаха за един гол на Микел Мерино в 83-та минута.

След този успех Реал вече има 65 точки, какъвто е и активът на Барселона, но мадридчани имат предимство в преките си двубои с каталунците. Реал Сосиедад заема шеста позиция с актив от 477 точки. /БГНЕС