Реал Мадрид с класика срещу Селтик на старта на Шампионската лига

Отборът на Реал Мадрид започна по успешен начин защитата на трофея си от Шампионската лига, след като победи Селтик с 3:0 като гост в първи мач от група F на турнира. На "Селтик Парк" домакините започнаха силно и пресираха своя съперник в първия половин час, като удариха и греда, но постепенно играчите на Карло Анчелоти поеха контрол над събитията.

След нулево първо полувреме Винисиус Жуниор откри резултата в полза на Кралския клуб в 56-та минута, а малко след това ветеранът Лука Модрич удвои. Белгийският национал Еден Азар оформи крайното 3:0 в 77-та минута. Лошата новина за Реал бе контузията на голмайстора Карим Бензема, който напусна принудително игра в 30-та минута, но все още не е ясно колко сериозен е проблемът.

"Няма как да не страдаш тук, срещу този съперник, при тази атмосфера, особено през първото полувреме страдахме. През второто играхме много, много добре. Много съм доволен. Второто полувреме бе шедьовър", коментира треньорът на мадридчани Карло Анчелоти след успеха.

В другия мач от групата Шахтьор Донецк разби РБ Лайпциг с 4:1 като гост. Мариян Швед вкара два гола за украинския тим, а Михайло Мудрик и Ласина Траоре се разписаха по веднъж, докато Мохамед Симакан вкара за домакините.