Реал обърна Бетис за първи успех през сезона

Реал Мадрид постигна дебютна победа от началото на кампанията в Ла Лига, след като спечели трудно гостуването си на Бетис с 3:2.

Рамос за пореден път се нагърби с отговорността и донесе успеха на Реал.

Федерико Валверде изведе Кралския клуб напред в резултата, но андалусийци обърнаха развоя на събитията с две бързи попадения, реализирани от Айса Манди и Уилям Карвальо. В началото на втоарта част Емерсон си отбеляза автогол и възстанови паритета, а 20-тина минути по-късно бе изгонен за втори жълт картон. Гостите се възползваха от численото си преимущество и стигнаха до победата след точно изпълнена дузпа на капитана Серхио Рамос. Така, играчите на Зинедин Зидан записаха първи успех от началото на сезона, след като в откриващия кръг завършиха наравно 0:0 с Реал Сосиедад. Бетис пък отстъпи за първи път през кампанията след двете си чисти победи – това бе и дебютно поражение за наставника Мануел Пелегрини. В следващия кръг Реал приема у дома Валядолид, докато Бетис гостува на Валенсия. /БГНЕС