Робъртсън се моли травмата му да не е сериозна

Защитникът на Ливърпул Анди Робъртсън обяви, че ще се моли травмата в прасеца му да не е сериозна, за да може да вземе участие във финала на Шампионската лига.

Малко преди края на първото полувреме на вчерашния мач срещу Барселона на "Анфийлд", Робъртсън пострада при стълкновение с Луис Суарес.

В резултат след почивката на негово място се появи Жоржиньо Вайналдум, който с два гола допринесе за славния обрат срещу Барса. Победата с 4:0 продължи сезона за Ливърпул до 1 юни. В неделя възпитаниците на Юрген Клоп посрещат Уулвърхемптън в двубой от заключителния кръг на Премиършип, а в първия ден от лятото играят във финала на Шампионската лига на стадион "Уанда Метрополитано" в Мадрид и Робъртсън се надява да е в строя.

"Предстоят ми изследвания, но лекарите са убедени, че става въпрос просто за нерв и ако е така, след няколко дни всичко ще бъде наред, но тепърва ще узнаем. До края на изследванията не можем да коментираме, така че аз ще се моля всичко да мине добре", обяви Робъртсън. /БГНЕС