Рома не се даде в Севиля и ще се бори с Лудогорец за второто място

Рома измъкна 1:1 при гостуването си на Бетис и ще се бори с Лудогорец за второто място в "С" на Лига Европа. Испанците пък си гарантираха класиране напред в турнира.

Серхио Каналес даде аванс на домакините, после попадение на Андреа Белоти с глава бе отменено заради засада. В 53-ата минута отново Белоти се разписа във вратата на домакините. Първоначално и този гол бе анулиран, но се стигна до намесата на ВАР. Треньоръта на "вълците" Жозе Моуриньо видя бързо ситуацията на таблета на асистента си и скочи да се радва със свити юмруци. Португалецът направи голямо шоу - подскачаше и показваше на играчите си, че попадението е редовно. А реферът Сидиропулус от Гърция се разгневи и нареди на Специалния да си сяда на мястото. Но Жозе бе прав и голът беше зачетен.

Точката оставя Рома в играта с 4, Бетис води уверено с 10. Лудогорец има 7, а ХИК е на дъното с 1.

Манчестър Юнайтед оцеля с гол в добавеното време при домакинството си на Омония от Група "Е". "Червените дяволи" спечелиха с 1:0. Скот Мактомини вкара в 93-ата минута, след като доста щастливо топката стигна до него в разбъркване. Преди това тя отказа да влезе във вратата на нигерийския страж Франсиз Узохо, а гостите се виждаха с точка за историята в "Театъра на мечтите". Трите обаче отиват за Юнайтед, който с 9 вече на практика е в елиминациите на турнира. С 12 начело е Реал Сосиедад, победил у дома Шериф с 3:0.

Арсенал записа трета поредна победа в Лига Европа, след като надделя с 1:0 при гостуването си на Бодьо/Глимт. Единственото попадение реализира Букайо Сака в 24-ата минута. За лидера във Висшата лига това е шести пореден успех във всички турнири. Норвежците бяха в серия от 14 поредни домакински победи в евротурнирите, но днес трябваше да отстъпят. Те създадоха доста голови положения и трябва да съжаляват, че не стигнаха поне до равенство.