Рома си отмъсти на Гълъбинов и Специя след драма на „Олимпико“

Рома надви у дома Специя с 4:3 в изключително драматичен двубой от 19-ия кръг на Серия А.

Рома остави зад гърба си поражението от Специя за Купата след труден успех в Серия А над същия съперник.

На „Олимпико“ домакините започнаха по-добре и откриха чрез Борха Майорал в 17-та минута. Малко след това Роберто Пиколи възстанови паритета, а по този начин приключи и първата част. След почивката в разстояние на три минути „вълците“ вкараха два бързи гола чрез Майорал и Рик Карсдорп, но новакът не бе казал последната си дума и навакса пасива си. Първо, Диего Фариас върно едно попадение след асистенция на българския нападател Андрей Гълъбинов. В 90-та минута Даниеле Верде шокира Рома с изравнителен гол, но в продължението на мача Лоренцо Пелегрини донесе трите точки на Пауло Фонсека и компания. Така, домакините се реваншираха за загубата си от съперника в осминафиналите за Купата на Италия, когато Рома отстъпи на „Олимпико“ с 2:4 след гол и асистенция на Гълъбинов. Този път усилията на българина и Специя не бяха възнаградени и тимът допусна поражение въпреки борбения си дух. В класирането Рома е трети с 37 точки, на шест от лидера Милан, който има мач по-малко. Специя е 14-та позиция с 18 пункта. В следващите си мачове Рома приема Верона, а Специя е домакин на Удинезе. /БГНЕС