Роналдо и Дибала донесоха рутинен успех на Юве

Тимът на Ювентус спечели при завръщането си в Серия А след тримесечно прекъсване заради пандемията от коронавирус, побеждавайки като гост Болоня с 2:0 в среща от 27-ия кръг на шампионата.

Роналдо не сбърка от бялата точка за 22-ия си гол през сезона, с което стана най-резултатният португалец в една кампания от Серия А.

Кристиано Роналдо даде тон за успеха в 23-та минута, реализирайки наказателен удар за „Старата госпожа“. С попадението си нападателят счупи нов рекорд – 22-и гол през сезона, превръщайки се в най-резултатния португалец, играл някога в Серия А. Досегашното най-добро постижение принадлежеше на сънародника му Руй Коща. Десетина минути преди края на първото полувреме Пауло Дибала вкара втори гол след отлично подаване с пета на Федерико Бернардески. През втората част „бианконерите“ не допуснаха изненада пред своята врата, въпреки че останаха с 10 души в края след втори жълт картон на Данило. Възпитаниците на Маурицио Сари дръпнаха с четири точки пред втория Лацио, който гостува на Аталанта в сряда. Болоня е 10-и с 34 пункта. В следващия кръг Юве приема у дома Лече, докато Болоня гостува на Сампдория. В по-ранните мачове, Фиорентина и Бреша поделиха точките след равенство 1:1 във Флоренция. Алфредо Донарума откри за гостите в 17-та минута от дузпа, а Герман Пецела изравни за домакините след около половин час игра. Милан се доближи до зона Европа след убедителен успех при визитата на Лече с 4:1. Самуел Кастийехо, Джакомо Бонавентура, Анте Ребич и Рафаел Леао отбелязаха головете за „росонерите“, докато почетното попадение за новаците реализира Марко Манкозу от дузпа. /БГНЕС