Роналдо пречупи Дженоа след дузпа в 96-та минута

Тимът на Ювентус надигра изключително трудно Дженоа с 2:1 в двубой от десетия кръг на италианската Серия А.

Роналдо ликува след току-що отбелязаната дузпа в 96-та минута, която донесе на Юве измъчения успех над Дженоа.

Домакините откриха в 36-та минута чрез Леонардо Бонучи, но само четири по-късно Кристиан Куаме възстанови паритета. Възпитаниците на Тиаго Мота останаха в намален състав в 51-та минута след изгонването на Франческо Касата за втори жълт картон, а атаките пред вратата на Йонут Радо се наредиха една след друга. Адриен Рабио изравни силите на терена, след като си изкара два жълти картона в продължение на десетина минути. Въпреки голямото количество точни удари и опасни ситуации, „бианконерите“ трябваше да чакат до 96-та минута, когато получиха правото да изпълнят наказателен удар за нарушение срещу Кристиано Роналдо. Португалецът сам се нагърби с отговорността и реализира победния гол за Маурицио Сари и компания. Малко преди дузпата гол на Роналдо бе отменен поради засада, но при изпълнението си от бялата точка той показа класа и качи „Старата госпожа“ отново на върха в класирането. В следващия кръг за шампионите предстои гостуване на градския съперник Торино, докато Дженоа приема у дома Удинезе. Ето и останалите резултати от вечерта: Наполи – Аталанта 2:2 Каляри – Болоня 3:2 Лацио – Торино 4:0 Сампдория – Лече 1:1 Сасуоло – Фиорентина 1:2 Удинезе – Рома 0:4. /БГНЕС