Роузиър донесе победата на Хорнетс над Уориърс със сирената

Отборът на Шарлът Хорнетс победи Голдън Стейт Уориърс със 102:100 у дома, след като постигна впечатляващ обрат в края на двубоя. Гостите, които бяха без голямата си звезда Стеф Къри в "Спектръм Сентър", водеха със 100:95 42 секунди преди края, но седем точки на Тери Роузиър, включително кош със сирената, донесоха успеха на Шарлът.

Роузиър вкара 20 точки в последната четвърт на мача.Уориърс

Двата тима направиха много оспорван двубой, като си размениха водачеството общо 17 пъти, но по всичко изглеждаше, че Уориърс все пак ще стигнат до успеха, след като натрупаха аванс от десет точки няколко минути преди края. Домакините обаче не се отказаха, а изгонването на Деймънд Грийн в самия край за две технически нарушения също оказа ключово значение, след като Роузиър вкара двата отсъдени фала. В крайна сметка Роузиър завърши с 36 точки за инфарктния успех (20 в последната четвърт), а Пи Джей Уошингтън добави 15. За Голдън Стейт най-резултатен бе Кели Убър Джуниър с 25 точки и 6 борби, а Андрю Уигинс се отчете с 19 точки.

"Грийн прекрачи границата, това е основното. Ние обичаме това, че той гори в играта, и не бихме били същият отбор без него. Но това не му дава право да прекрачва границата, той го знае", коментира след двубоя треньорът на Уориърс Стив Кър.

След тази среща Голдън Стейт заема осмо място в Западната конференция с 16 победи и 15 загуби, докато Шарлът е на седма позиция на Изток с баланс 14-15.

Лейкърс - Хийт 94:96

Булс - Кингс 122:114

Гризлис - Сънс 97:128

Трейл Блейзърс - Уизардс 111:118. /БГНЕС