С късен гол от дузпа Гранада детронира Валенсия за Купата

Тимът на Гранада надигра у дома Валенсия с 2:1 в четвъртфинален двубой от турнира за Купата на Краля, като по този начин детронира настоящия носител на трофея.

34-годишният ветеран Солдадо (в близък план) наказа бившия си тим с две попадения.

Домакините поведоха чрез Роберто Солдадо още в 3-та минута. Малко по-късно попадение на Родриго от „прилепите“ бе отменено, но в края на първата част нападателят записа името си сред голмайсторите след асистенция на Франсис Коклен. Драмата обаче тепърва предстоеше и в заключителните минути на срещата Солдадо отново бе в прегръдките на съотборниците си след точно реализирана дузпа. Така Гранада достигна до полуфиналите в надпреварата. В сряда предстои двубоят между Мирандес и Виляреал, а в четвъртък ще се изиграят и мачовете на основните фаворити за трофея. Реал Мадрид приема у дома Реал Сосиедад, докато Барселона гостува на Атлетик Билбао. /БГНЕС