Сакраменто загуби шансове за място в шестицата, Везенков с 5 точки

Сакраменто Кингс отстъпи на Ню Орлиънс Пеликанс със 123:135 у дома в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА). Българският национал Александър Везенков получи близо 11 минути игрово време на паркета от старши треньора Майк Браун, като в него записа 5 точки и 2 борби, като реализира една от четирите си стрелби от тройката.

Над всички за „кралете“ бе Де‘Арън Фокс със своите 33 точки. Той прибави 5 борби и 8 асистенции към статистиката си. 22 и 19 пункта съответно записаха Харисън Барнс и Кийгън Мъри, а Домантас Сабонис се отчете с дабъл-дабъл – 18 точки и 10 борби. С 13 завърши Девион Мичъл.

За „пеликаните“ Зайън Уилямсън и Си Джей Маккалъм отбелязаха по 31 точки за победата. Силен мач изигра и Трей Мърфи III, който реализира 27, включително 6/12 зад арката. Хосе Алварадо и Дайсън Даниелс добавиха съответно по 14 и 10, а с дабъл-дабъл приключи Йонас Валанчунас – 13 точки и 10 борби.

Четвъртата загуба в последните пет мача сложи край на шансовете на Сакраменто да избегне плей-ин турнира, в който участват отборите, завършили редовната кампания между 7-о и 10-о. Към момента, два мача преди края на редовния сезон, в Западната конференция това са тимовете на Кингс, Финикс Сънс, Голдън Стейт Уориърс и Ел Ей Лейкърс, който е десети. Пеликанс са на шестата позиция с баланс 48-32, на един мач пред шестия Финикс. В следващите си срещи Ню Орлиънс гостува на Голдън Стейт, докато за Сакраменто предстои домакинство на Финикс.

Детройт Пистънс – Чикаго Булс 105:127

Бостън Селтикс – Ню Йоркс Никс 109:118

Юта Джаз – Хюстън Рокетс 124:121

Портланд Трейл Блейзърс – Голдън Стейт Уориърс 92:100. /БГНЕС