Санчо класира Дортмунд за 1/2-финалите за Купата на Германия

Борусия Дортмунд преодоля Борусия Мьонхенгладбах след 1:0 в 1/4-финална среща от турнира за Купата на Германия.

Санчо преодолява стража на Гладбах Тобиас Зипел, реализирайки победния гол за Дортмунд.

След нулева първа част, в която Маркус Тюрам реализира гол за домакините от Гладбах, но той бе отменен поради засада след намесата на ВАР, Ерлинг Холанд повтори упражнението за „жълто-черните“, но отново технологията отсъди нередовност на попадението на норвежкия нападател. В 66-та минута обаче нищо не попречи на Джейдън Санчо да се озове в прегръдките на съотборниците си след асистенция на Марко Ройс. В добавеното време Махмуд Дахуд и Рами Бенсебайни се спречкаха, при което главният съдия показа жълти картони и на двамата, а това се оказа втори такъв за футболиста на Дортмунд Дахуд. Все пак гостите удържаха аванса си до края и достигнаха полуфиналите, спирайки тима на Марко Розе. Припомняме, че Розе бе обявен за следващ наставник на „жълто-черните“, като ще поеме състава от идната кампания. По-рано, двубоят между Ян Регенсбург и Вердер бе отложен поради заразени с коронавирус в състава на Регенсбург. В сряда предстоят останалите два четвъртфинала в надпреварата, които противопоставят Есен – Холщайн Кил и РБ Лайпциг – Волфсбург. /БГНЕС