Сънс надвиха Лейкърс въпреки 38-те точки на ЛеБрон

ЛеБрон Джеймс избухна с 38 точки, но това не бе достатъчно да предотврати поражението на неговия Ел Ей Лейкърс от Финикс Сънс със 104:114.

Шарич (д) вкара 21 точки за Финикс при успеха над Лейкърс.

Сблъсъкът между два от топ отборите в Западната конференция поднесе оспорвана игра, като звездата на „слънцата“ Девин Букър бе отстранен заради две технически нарушения през второто полувреме, преди Финикс в крайна сметка да стигне до победата. Джеймс добави пет борби и шест асистенции, но нападението на калифорнийци, което отново бе без контузения Антъни Дейвис, не успя да покаже постоянство при стрелбата. С успеха си Сънс изместиха шампионите от второто място на Запад с баланс 23-11. Лейкърс са трети с 24-12. Дарио Шарич бе най-резултатен за победителите с 21 точки, включително десет в заключителната четвърт, докато Микал Бриджес добави 19 пункта. Изгонването на Букър дойде в третата част, но то не доведе до загуба за Финикс. Играчите на Монти Уилямс приемат Голдън Стейт Уориърс в следващия си мач, докато Лейкърс ще търсят връщане на победния път при визитата на Сакраменто Кингс. Останалите резултати: Вашингтон Уизардс – Мемфис Гризлис 111:125 Бостън Селтикс – Ел Ей Клипърс 117:112 Маями Хийт – Атланта Хоукс 80:94 Сан Антонио Спърс – Ню Йорк Никс 119:93 Милуоки Бъкс – Денвър Нъгетс 97:128. /БГНЕС