САЩ обърна Бразилия и отново триумфира в Лигата на нациите

Женският отбор на САЩ направи впечатляващ обрат срещу Бразилия и защити титлата си от Лигата на нациите след 3-2 във финала в Нанджин – в отделните части (20-25, 22-25, 25-15, 25-21, 15-13).

Джордан Ларсон (л) помогна с 8 точки за успеха на американките, които отново ликуват с Лигата на нациите при жените.

Бразилките започнаха великолепно двубоя и дръпнаха с 2-0, с което се приближиха на гейм от успеха, но нещата започнаха да се обръщат в третата част, спечелена категорично от американките. Мачът влезе в решителен тайбрек след 25-21, а в него тимът на САЩ наложи волята си и достична до драматичната победа след 15-13. За победителките Андреа Дрюс бе най-резултатна с 33 точки (32 от атака и 1 от блок). За бразилките с по 20 завършиха Габриела Брага Гимараеш (16 от атака, 2 от блок, 2 от сервис) и Лорен Жералдо Тейшейра (16 от атака, 3 от блок, 1 от сервис).

Така американките спечелиха за втори пореден път Лигата на нациите в Нанджин, след като миналата година триумфираха в спора за титлата срещу Турция отново с резултат 3-2. По-рано в спора за бронза Китай надигра Турция с 3-1 гейма. Догодина Лигата на нациите ще се проведе отново в китайския град. /БГНЕС