САЩ победи Канада в последната си контрола преди Световното

Джейлън Браун /д/ бе най-резултатен за американците с 19 точки.

Националният отбор по баскетбол на САЩ победи Канада с 84-68 в последната си контрола преди Световното първенство в Китай. Двубоят се проведе в същата зала, в която преди 19 г. американците спечелиха златните медали на Олимпийските игри в Сидни. Най-резултатен за тима на Грег Попович стана Джейлън Браун с 19 точки, а като цяло в мача Кайл Уилтър от Канада с 21.

САЩ поведе от самото начало на мача и завърши първата четвърт с преднина от 20-9. На полувремето авансът бе увеличен на 15 точки и бе поддържан в тези граници до края на срещата. Канада страдаше от слаба стрелба след първите две части и тимът вкара само 12 топки от 43 опита и 3 тройки от 14.

Така американският отбор отговори подобаващо след загубата от Австралия преди два дни с 94:98, която прекъсна серията на тима от 78 двубоя без поражение. Сега съставът ще замине за Китай, където от 31 август започва защитата на световната титла. /БГНЕС