Селтик се пребори за успехa над Сараево

Отборът на Селтик постигна успех над Сараево с 3:1 при гостуването си в Босна и Херцеговина в първа среща от първия квалификационен кръг на Шампионската лига. Домакините започнаха по-добре двубоя и поведоха след около половин час игра чрез Мирко Оремус.

Селтик направи огромна крачка към следващия квалификационен кръг на Шампионската лига след успеха над Сараево с 3:1 в Босна.

Шампионът на Шотландия обаче съумя бързо да отвърне на предизвикателството чрез Майкъл Джонстън. По този начин завърши и първата част на мача. През второто полувреме гостите наложиха своята воля и в крайна сметка достигнаха до закономерна победа. Първо Джонстън асистира на Одсън Едурд в 51-та минута, а Скот Синклеър оформи крайния резултат след подаване на Люис Морган пет минути преди края на редовното време. Така възпитаниците на Нийл Ленън се приближиха до класиране за втория квалификационен кръг, където техен съперник ще бъде един измежду Ньоме Калю и Шкендия. Албанците спечелиха първата среща в Естония с минималното 1:0. Ето и останалите резултати от вечерта: Дюделанж – Валета 2:2 Судува – Цървена Звезда 0:0 ТНС – Фероникели 2:2. /БГНЕС