Севиля надигра Рома и влезе в 1/4 финалите на Лига Европа

Рекордьорът по спечелени титли в Лига Европа Севиля победи Рома с 2:0 и се класира за 1/4 финалите на надпреварата.

Мачът се игра на стадион "Шауинсланд Райзен Арена" в Дуисбург.

Севиля откри резултата в 22-ата минута, когато точен бе Серхио Регилон, а Юсеф Ен Несири затвърди победата в края на първото полувреме.

Уулвърхемптън се наложи над Олимпиакос с 1:0 на своя стадион "Молиню".

Раул Хименес отбеляза единствения гол в срещата от дузпа в 9-ата минута. "Вълците" продължават напред в турнира с общ резултат 2:1. В 31-ата минута гол на нападателя на гостите Юсеф Ел Араби бе отменен след намесата на системата за видеоповторения.

Базел победи Айнтрахт Франкфурт с 1:0 на стадион "Сант Якоб Парк" в швейцарския град. Автор на победното попадение стана Фабиан Фрай в 88-ата минута. В първия мач на 12 март Базел разгроми Айнтрахт с 3:0.

Байер Леверкузен посрещна Рейнджърс на своя стадион "Бай Арена" и записа минимална победа с 1:0. Муса Диаби бе точен за "аспирините" в 51-ата минута. Байер се класира за 1/4 финалите с общ резултат 4:1. /БГНЕС