Севиля получи удар по амбициите си за място в топ 4

Отборът на Севиля допусна тежка загуба у дома от Леганес с 0:3 в двубой от 36-ия кръг на испанската Ла Лига. Гостите започнаха по-добре срещата и откриха резултата още в 8-та минута на двубоя чрез Юсеф Ен-Несири, който получи асистенция от Мартин Брайтвайт.

Играчите на Леганес имаха своите поводи за радост, след като постигнаха впечатляващ успех при визитата на Севиля.

Датският национал се превърна в ролята на голмайстор малко по-късно, а андалусийци бяха в шок от вихреното начало на съперника. Въпреки сериозната подкрепа от трибуните на „Рамон Санчес Писхуан“, възпитаниците на Хоакин Капарос така и не успяха да намерят път към завръщане в срещата. Вместо това, те инкасираха трето безответно попадение, дело на Оскар в заключителните десетина минути на двубоя. Това бе трето поражение в последните четири мача за андалусийци, които остават на петото място с равен брой точки с Хетафе, който обаче тепърва ще играе в този кръг, приемайки у дома Жирона. Леганес, от своя страна, е девети с 45 пункта. В следващия кръг Севиля гостува на втория в таблицата Атлетико Мадрид, докато Леганес играе в къщи с Еспаньол. /БГНЕС