Шампионите се върнаха към победите с успех над Атланта

Денвър Нъгетс спечели гостуването си на Атланта Хоукс със 129:122 в пореден мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА).

В „Стейт Фарм Арена“ шампионите прекъснаха поредица от три последователни поражения, като бяха поведени от Джамал Мъри и Никола Йокич. Гардът Мъри бе над всички със своите 29 точки, като завърши с 12/15 от полето и 4/5 от тройката – той добави 9 борби, 4 асистенции, 1 открадната топка и 2 чадъра към статистиката си. Двукратният носител на приза за Най-полезен играч Йокич се отчете с 25 пункта, като остана близо до трипъл-дабъл, добавяйки 8 борби и 9 асистенции.

Изключително полезен от пейката бе 21-годишният Джулиан Стротър, който приключи с 22 точки от пейката при 6/11 от тройката. Той открадна и пет топки. С дабъл-дабъл завърши Арън Гордън – 18 пункта и 12 борби, а Реджи Джаксън добави 12 точки.

Денвър превъзмогна силния мач на Богдан Богданович от „ястребите“, който наниза 40 точки – сърбинът завърши с цели 10 тройки. 21 и 19 съответно за тима отбелязаха Дежонте Мъри и Трей Йънг, а Садик Бей и Клинт Капела приключиха съответно с 16 и 14 пункта, но усилията им се оказаха недостатъчни за отбора от Джорджия.

Хоукс са десети на Изток с баланс 9-13 след четвъртата си поредна загуба, докато Нъгетс са четвърти в Западната конференция с 15 победи и 9 загуби. В следващите си мачове Денвър гостува на Чикаго Булс във вторник вечер, докато за Атланта предстои визита на Торонто Раптърс ден по-късно.