Шестзвезден Арсенал прегази Шефилд Юнайтед и продължава гонитбата с Ливърпул и Сити

Арсенал постигна безпроблемен успех над Шефилд Юнайтед с 6:0 като гост в последен мач от 27-ия кръг на английската Висша лига. На „Брамал Лейн“ „топчиите“ доминираха от самото начало и убиха интригата с пет гола още до почивката.

Мартин Йодегор откри резултата за гостуващия състав още в петата минута. Десет по-късно преднината на лондончани беше вече класическа след автогол на Джейдън Богъл и попадение на Габриел Мартинели. Бразилецът асистира на Кай Хаверц за четвъртия гол във вратата на „остриетата“ след едва 25 минути игра. В края на първото полувреме Деклан Райс се разписа след подаване на Букайо Сака.

След паузата Бен Уайт отбеляза едно от редките си попадения с екипа на „артилеристите“, оформяйки крайния резултат в 58-та минута. До края тимът на Микел Артета очаквано намали оборотите и по този начин не паднаха нови голове.

След поредни си рецитал извън дома, Арсенал продължава битката за титлата с Ливърпул и шампиона Манчестър Сити, като е на две точки от „червените“, които са лидери в таблицата, и на една от втория Сити. Шефилд Юнайтед от своя страна е на дъното с едва 13 пункта, на цели 11 от спасителния бряг, като вече гледа сериозно към изпадането. В следващия кръг „остриетата“ гостуват на Борнемут, докато за Арсенал предстои домакинство на Брентфорд. /БГНЕС