Сиксърс удържаха Лейкърс, ЛеБрон е вторият в историята с поне 38 000 точки

Филаделфия 76-ърс надигра Ел Ей Лейкърс със 113:112 като гост в драматичен сблъсък от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА). В „Крипто.ком Арена“ „езерняците“ загубиха, но тяхната звезда ЛеБрон Джеймс влезе в историята като втория баскетболист с поне 38 000 точки на сметката си.

Ръсел Уестбрук не успя да стреля или подаде в заключителната секунда, пазен от Джоел Ембийд, което позволи на Сиксърс да стигнат до четвъртата си поредна победа навън и седма в последните девет мача в Лигата. Уестбрук претендираше за нарушение – нещо, с което Ембийд очаквано не се съгласи. Гардът на Лейкърс приключи с трипъл-дабъл от пейката – негов 198-и в кариерата. Той завърши с 20 точки, 14 борби и 11 асистенции.

ЛеБрон Джеймс е близо до рекорда на Карийм Абдул-Джабар.

ЛеБрон е вече вторият човек в историята на НБА с поне 38 000 точки в кариерата след лидера Карийм Абдул-Джабар. Кралят, който остана на косъм от трипъл-дабъл с 35 точки, 8 борби и 10 асистенции, ще задмине легендата следващия месец, ако продължава в същото темпо. Томас Брайънт, Трой Браун-младши и Уениън Гейбриъл се отчетоха с двуцифрен точков актив, но калифорнийци инкасираха поражение.

Ембийд бе над всички за победителите с дабъл-дабъл – 35 пункта и 11 овладени топки. Джеймс Хардън също завърши с дабъл-дабъл – 24 точки и 13 асистенции. Тайрийз Макси и Тобайъс Харис добавиха съответно по 16 и 15 пункта за тима от Филаделфия.

76-ърс са четвърти в Източната конференция с баланс 27-16, като са близо до второто място, окупирвано от Бруклин Нетс с 27-15 – трети е Милуоки Бъкс, който има равни показатели с Фили при победи и загуби. Лейкърс са 13-и на Запад с 19 успеха и 24 поражения. За Сиксърс предстои визита на Ел Ей Клипърс във вторник, докато „езерняците“ приемат Хюстън Рокетс ден по-рано.