Сити се изкачиха временно на върха, Шефилд отмъкна точка от Челси

Отборът на Манчестър Сити надигра убедително у дома Брайтън с 4:0 в среща от четвъртия кръг на английската Висша лига.

Агуеро вече има пет гола през настоящата кампания след дубъла си при успеха над Брайтън с 4:0.

„Гражданите“ поведоха още във втората минута чрез Кевин Де Бройне, който получи асистенция от Давид Силва и не сбърка от близка дистанция. Домакините трябваше да са търпеливи за второто си попадение, което бе реализирано от Серхио Агуеро, а този път Де Бройне се превърна в ролята на асистент. През втората част зрителите на „Етихад“ видяха нови два безответни гола. Агуеро отново се оказа в прегръдките на съотборниците си с прецизен изстрел, който не остави шансове на Мат Райън, а скоро след влизането си в игра Бернардо Силва вкара след подаване на аржентинския нападател на шампионите. Успехът на възпитаниците на Пеп Гуардиола бе помрачен от контузията на Аймерик Лапорт, който бе изнесен на носилка малко преди първия гол на Агуеро в мача. Все още няма информация за състоянието на френския защитник, но има опасения за разкъсване на кръстни връзки на коляното. Сити се изкачиха на първа позиция в класирането с актив от 10 точки – с една повече от Ливърпул, който по-късно гостува на Бърнли.

Зума си отбеляза нещастен автогол, а Челси пропусна аванс от два гола срещу новака Шефилд Юнайтед.

Челси не успя да запише втора последователна победа в Премиършип, след като изпусна аванс от два гола срещу новака Шефилд Юнайтед и завърши 2:2. Тами Ейбрахам продължи с великолепното си представяне за „сините“, разписвайки се в 19-та и 43-та минути, за да осигури комфортна преднина на лондончани до почивката. Веднага след началото на второто полувреме, обаче, „остриетата“ върнаха един гол чрез Калъм Робинсън. В заключителните минути на срещата Курт Зума си отбеляза автогол, с което донесе точката на играчите на Крис Уайлдър. Челси гостува на Уулвърхемптън в следващия кръг, а Шефилд приема у дома Саутхемптън. Ето и останалите резултати: Кристъл Палас – Астън Вила 1:0 Лестър – Борнемут 3:1 Нюкасъл – Уотфорд 1:1 Уест Хем – Норич 1:0. /БГНЕС